Rehabilitacja

manu

dorehabilitacji.pl porady z fizjoterapii

A A A

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
Wykład i warsztaty

 W czasach mody na aktywny tryb życia oraz aktywizacji społecznej seniorów ważna jest edukacja i profilaktyka. Jednym ze sposobów dotarcia z informacjami do seniorów są wykłady na uniwersytetach trzeciego wieku. Wykłady teoretyczne, połączone z warsztatami praktycznymi to bardzo ciekawa i atrakcyjna oferta skierowana słuchaczy w/w uniwersytetów.

 Ograniczenia ruchomości w stawach, zwyrodnienia, nadwaga, choroby cywilizacyjne to powszechny problem dzisiejszych czasów. Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się jak sobie z tym radzić i/lub przeciwdziałać zapraszam do kontaktu i współpracy.

 Długotrwałe przebywanie w jednej pozycji, praca fizyczna o powtarzalnym charakterze, złe wykonywanie aktywności sportowej, brak umiejętności relaksu podczas przerw w czynnościach dnia codziennego powoduje występowanie kolejnych przeciążeń już chorego aparatu ruchu.

 Na wykładach uczestnicy poznają podstawowe zagadnienia z anatomii i propozycje terapii w warunkach domowych. Pozwoli to na ograniczenie dyskomfortu spowodowane chorobami. Może odwlec w czasie pogorszenie stanu wszelkich dolegliwości. Podczas wykładu słuchacz dowiaduje się skutecznych sposobów relaksacji i rozciągania przemęczonych mięśni. Poznaje wiele różnorodnych ćwiczeń dopasowanych do warunków wiekowych i budowy osobniczej ciała. Ćwiczenia te są proste w wykonaniu i nie męczące. Wiadomości zdobyte na wykładach i warsztatach są świetnym dodatkiem do ćwiczeń na siłowni, fitness, nordic walking, powodując dodatkowe wewnętrzne zadowolenie.

 CEL: Wykłady mają na celu przyswojenie najważniejszych informacji, niezbędnych do zachowania pełni zdrowia w trakcie aktywności sportowej i czynnościach dnia codziennego. Pomogą zdobyć umiejętności samodzielnego radzenia sobie z dolegliwościami związanymi z bólem pleców, karku, głowy, kończyn oraz z ogólnymi napięciami. Dodatkowo prezentacja prostych do wykonania ćwiczeń oraz technik automasażu możliwych do wykonania w każdej sytuacji pozwoli jeszcze lepiej zadbać o ciało.

KORZYŚCI: Przyswojenie najważniejszych informacji, niezbędnych do zachowania jak najlepszej kondycji psychicznej i fizycznej.

Więcej na temat akcji i oferty można się dowiedzieć wysyłając zapytanie na : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.