szkolenia z ergonomii pracy
Udostępnij

+48 501 463 913
info@dorehabilitacji.pl

 

 

 

 

 

 

Ergonomia przy biurkuZapraszam do uczestnictwa w akcji "Pracuj bez bólu". To wykłady teoretyczne połączone z warsztatami praktycznymi. Oferta skierowana jest do firm i instytucji dla których, dobro pracownika jest równoważne z zyskiem ekonomicznym. Więcej na temat akcji i oferty: 501 463 913

 

Długo przebywasz w pozycji siedzącej? Nie wiesz jak ustawić swoje biurko, krzesło, monitor i inne elementy, aby nie szkodziły Twojemu zdrowiu?

Długotrwałe przebywanie w jednej pozycji (praca za biurkiem, kierowanie pojazdem), praca fizyczna o powtarzalnym charakterze, wielogodzinna praca w niewygodnych pozycjach czy brak możliwości relaksu podczas pracy powoduje u nas występowanie przeciążeń, czy zwiększonych napięć mięśniowych, które objawiają się bólem, a następnie przekształcają się w zmiany zwyrodnieniowe. We wczesnym okresie objawiają się dyskomfortem, sporadycznymi dolegliwościami bólowymi, następnie nasilają się lub wywołują ograniczenie ruchomości i przeradzając się w schorzenie.

   

Już w początkowej fazie można temu zaradzić i odwlec w czasie występowanie wszelkich dolegliwości. Podczas treningu nuczysz się skutecznych sposobów relaksacji i rozciągania przemęczonych mięśni, poznasz wiele różnorodnych ćwiczeń dopasowanych do warunków biurowych. Ćwiczenia te nie będą męczące ani trudne do wykonania, a co najważniejsze ich wykonywanie nie będzie wzbudzać uśmiechów innych. Będzie to alternatywa do godzinnych ćwiczeń w siłowni czy fitness, a dzięki kilku prostym ruchom uczestnicy zniwelują napięcia, unikną choroby, a co najważniejsze uzyskają wewnętrzne zadowolenie. Ponadto dowiesz się jak prawidłowo ustawć stanowisko biurowe oraz odpowiedniego zastosować produkty ergonomiczne.

CEL:

Szkolenie mające na celu przyswojenie najważniejszych informacji, niezbędnych do zachowania pełni zdrowia w trakcie przewlekłej pracy biurowej, a także na zdobycie umiejętności samodzielnego radzenia sobie z dolegliwościami związanymi z bólem pleców, karku, głowy oraz z ogólnymi napięciami. Podczas szkolenia uczestnicy nabędą umiejętności ustawienia swojego stanowiska pracy pod względem ergonomicznym. Dodatkowo prezentacja prostych do wykonania ćwiczeń biurowych oraz technik automasażu możliwych do wykonania przy biurku pozwoli jeszcze lepiej zadbać o kręgosłup w czasie przewlekłej pracy siedzącej. Każdy z uczestników otrzymuje imienne zaświadczenie o udziale w wykładzie i zajęciach praktycznych.

PROWADZĄCY:

Fizjoterapeuta z ponad 20 lenim doświadczeniem w terapii i profilaktyce bólów kręgosłupa. Zobacz galerię...

KORZYŚCI:

Przyswojenie najważniejszych informacji, niezbędnych do zachowania pełni zdrowia w trakcie przewlekłej pracy statycznej :

  • Samodzielne przygotowanie stanowiska pracy zapewniające  komfort i pozwalające uniknąć nadmiernych przeciążeń kręgosłupa
  • Rozpoznawanie sygnałów i objawów dolegliwości mięśniowo-szkieletowych powiązanych z pracą
  • Przedstawienie prostych ćwiczeń stretchingowe i rozluźniających w trakcie pracy a także techniki autoterapii.
  • Poczytaj : Jak poprawnie siedzieć.      
  • Moje wykłady....
  • zdjęcie z wykładów  zdjęcie z wykładów 2  zdjęcie z wykładów korbielów 2013