"  Szkolenie z ergonomii pracy

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

dorehabilitacji.pl

501 463 913 info@dorehabilitacji.plBon podarunkowy

Jeśli nie masz pomysłu na prezent z okazji świąt, dnia dziadka i babci, urodzin czy rocznicy. Czujesz że, zakup kolejnych papci, krawatu lub biovitalu to pójście na skróty?

więcej

Szkolenia firmowe

Zapraszam do akcji "Pracuj bez bólu". To wykłady teoretyczne wraz z warsztatami praktycznymi. Oferta skierowana jest do firm i instytucji oraz osób indywidualnych.

więcej

Profilaktyka i autoterapia

Cykl zajęć praktyczno-teoretycznych dla wszystkich zainteresowanych profilaktyką przeciw bólową kręgosłupa i stawów.

info 501 463 913

video porady

Subskrybuj kanał na Youtube i otrzymuj informacje na temat terapii w bólach.

subskrybuj kanał na Youtube

aktualności

nowości

Statistics

Odsłon artykułów:
1449450

badania diagnostyczne

logo strony dorehabilitacji.plZapraszam do uczestnictwa w akcji "Pracuj bez bólu". To wykłady teoretyczne połączone z warsztatami praktycznymi. Oferta skierowana jest do firm i instytucji dla których, dobro pracownika jest równoważne z zyskiem ekonomicznym. 

Więcej na temat akcji i oferty: 501 463 913

 

 

OPIS:

Długo przebywasz w pozycji siedzącej? Nie wiesz jak ustawić swoje biurko, krzesło, monitor i inne elementy, aby nie szkodziły Twojemu zdrowiu?

Długotrwałe przebywanie w jednej pozycji (praca za biurkiem, kierowanie pojazdem), praca fizyczna o powtarzalnym charakterze, wielogodzinna praca w niewygodnych pozycjach czy brak możliwości relaksu podczas pracy powoduje u nas występowanie przeciążeń, czy zwiększonych napięć mięśniowych, które objawiają się bólem, a następnie przekształcają się w zmiany zwyrodnieniowe. We wczesnym okresie objawiają się dyskomfortem, sporadycznymi dolegliwościami bólowymi, następnie nasilają się lub wywołują ograniczenie ruchomości i przeradzając się w schorzenie.

Już w początkowej fazie można temu zaradzić i odwlec w czasie występowanie wszelkich dolegliwości. Podczas treningu nuczysz się skutecznych sposobów relaksacji i rozciągania przemęczonych mięśni, poznasz wiele różnorodnych ćwiczeń dopasowanych do warunków biurowych. Ćwiczenia te nie będą męczące ani trudne do wykonania, a co najważniejsze ich wykonywanie nie będzie wzbudzać uśmiechów innych. Będzie to alternatywa do godzinnych ćwiczeń w siłowni czy fitness, a dzięki kilku prostym ruchom uczestnicy zniwelują napięcia, unikną choroby, a co najważniejsze uzyskają wewnętrzne zadowolenie. Ponadto dowiesz się jak prawidłowo ustawć stanowisko biurowe oraz odpowiedniego zastosować produkty ergonomiczne.

CEL:

Szkolenie mające na celu przyswojenie najważniejszych informacji, niezbędnych do zachowania pełni zdrowia w trakcie przewlekłej pracy biurowej, a także na zdobycie umiejętności samodzielnego radzenia sobie z dolegliwościami związanymi z bólem pleców, karku, głowy oraz z ogólnymi napięciami. Podczas szkolenia uczestnicy nabędą umiejętności ustawienia swojego stanowiska pracy pod względem ergonomicznym. Dodatkowo prezentacja prostych do wykonania ćwiczeń biurowych oraz technik automasażu możliwych do wykonania przy biurku pozwoli jeszcze lepiej zadbać o kręgosłup w czasie przewlekłej pracy siedzącej. Każdy z uczestników otrzymuje imienne zaświadczenie o udziale w wykładzie i zajęciach praktycznych.

PROWADZĄCY:

Fizjoterapeuta z 20 lenim doświadczeniem w terapii i profilaktyce bólów kręgosłupa. Zobacz galerię...

KORZYŚCI:

Przyswojenie najważniejszych informacji, niezbędnych do zachowania pełni zdrowia w trakcie przewlekłej pracy statycznej :

  • Samodzielne przygotowanie stanowiska pracy zapewniające  komfort i pozwalające uniknąć nadmiernych przeciążeń kręgosłupa
  • Rozpoznawanie sygnałów i objawów dolegliwości mięśniowo-szkieletowych powiązanych z pracą
  • Przedstawienie prostych ćwiczeń stretchingowe i rozluźniających w trakcie pracy a także techniki autoterapii.
  • Poczytaj : Jak poprawnie siedzieć.      
  • Moje wykłady....
  • zdjęcie z wykładów  zdjęcie z wykładów 2
  • zdjęcie z wykładów korbielów 2013  wykład w Raciborzu
  • wykład Racibórz  wykład w dps racibórz wykład w dps Racibórz 

Gościmy

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.