Rehabilitacja

manu

dorehabilitacji.pl porady z fizjoterapii

A A A
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Udostępnij

 Wielu pacjentów podczas rehabilitacji pourazowej wymaga zastosowania w kontynuowaniu terapii tzw neuromobilizacji nerwów obwodowych. Powodem są dolegliwości (ból, parestezja), które nie powielają się z diagnostyką fizjoterapeutyczną. Często obserwuje się pewne ograniczenia podczas testów a zabiegi nie przynoszą już żadnej poprawy (np. zwiększenia zakresu ruchu). W większości przypadków może to dotyczyć usidlenia korzenia nerwowego np. podczas długotrwałej dyskopatii. Przyczyną może być także krwiak, zrost po złamaniu kośTaki ucisk powoduje stan zapalny i tworzy kolagenową tkankę łączną która blokuje płynny ślizg tkanki nerwowej w osłonkach. Nerw tak jak mięsień jest strukturą rozciągliwą (zmienia swoją długość) dzięki temu dostosowuje się do różnych ustawień kończyny. Ważne jest aby dane struktury nerwowe mobilizować i przeciwdziałać wtórnym skutkom zaburzonej przesuwalności tkanki. Zjawisko obkurczenia osłonki łącznotkankowej tkanki nerwowej oraz możliwość odwrócenia tego procesu zaobserwowali Bob Elvey i David Butler.

 Poniżej filmy na temat neuromobilizacji różnych nerwów. Systematycznie będą dodawane kolejne. Zapraszam do obejrzenia i odwiedzania strony.

Uwaga !!! - wszystkie informacje i propozycje terapii zawarte w filmach należy bezwzględnie skonsultować z własnym lekarzem i fizjoterapeutą.

1. nerw promieniowy

2, nerw łokciowy